ODESLÁNÍ

Botulotoxin

BotulotoxinBotulotoxin se využívá v estetické medicíně k redukci mimických vrásek a nadměrného pocení. Botulotoxin dočasně přeruší nervosvalové spojení, ošetřeným svalem nelze pohybovat nebo jen ve velmi omezené míře, pleť zrelaxuje, vypne se a působí mladistvým dojmem. Ošetření působí i jako výborná prevence proti vytvoření mimických vrásek, ideální je aplikace botulotoxinu ještě dříve, než je vráska patrná i v klidu. Ale i u starších klientů s hlubšími mimickými vráskami je výhodné, že se po botulotoxinovém ošetření vrásky se neprohlubují a po opakovaných aplikacích se kůže postupně vyhlazuje. Botulotoxin může být aplikován pouze speciálně vyškolenými lékaři. K injekcím se používají nejtenší jehličky, zákrok je proto minimálně bolestivý, provádí se za sterilních podmínek. Nejčastěji nemá ošetření žádné nežádoucí účinky, pouze mírné zarůžovění v místě vpichu po dobu několika minut až hodin v závislosti na stupni citlivosti pleti. Vzácně může po aplikaci dojít ke vzniku drobné modřinky. Cena zákroku závisí na množství aplikovaného botulotoxinu, na počtu spotřebovaných jednotek, je u každého klienta individuální dle rozsahu a hloubky ošetřovaných vrásek.

Nástup účinku botulotoxinu se pohybuje od 1 do 7 dnů, nejčastěji kolem 3. dne. Bezprostředně po aplikaci je potřeba dodržovat následná opatření:

 

  • Procvičit intenzivně ošetřené svalové skupiny
  • 4 hodiny nemasírovat ošetřená místa
  • 4 hodiny dodržovat vzpřímenou polohu hlavy, nelehnout si, neprovádět hluboký předklon
  • V den ošetření necvičit, nechodit do sauny, do solária
  • 48 hodin neletět letadlem
  • Týden neabsolvovat hlubokou masáž obličeje

 

Účinek přetrvává nejčastěji 4 - 5 měsíců, potom se mimika obnovuje, při opakovaných ošetření se u některých klientů doba účinnosti prodlužuje.

 

  • Týden neabsolvovat hlubokou masáž obličeje

 

Účinek přetrvává nejčastěji 4 - 5 měsíců, potom se mimika obnovuje, při opakovaných ošetření se u některých klientů doba účinnosti prodlužuje.

 

  • Ideální užití v oblasti čela, glabely, vrásek kolem očí.
  • Velice efektivní a oblíbenou je užití botoxu do podpažní jamky  k omezení až k zastavení pocení.

 

Odstranění nadměrného pocení botulotoxinem

BotulotoxinHyperhidrosa je nadměrné pocení vyvolané zvýšenou činností potních žláz. Může být celková nebo omezená na určité oblasti těla. Celková hyperhidrosa je většinou projevem celkového onemocnění například při některých endokrinních poruchách. Hyperhidrosa omezená na určitou oblast kůže (tzv. fokální hyperhidrosa) většinou nemívá bezprostřední příčinu. Jsou zde však faktory, které přispívají k jejímu vzniku a udržování. Patří mezi ně nezdravá životospráva, úzkostné stavy, stresy apod. Nejčastější místa projevů fokální hyperhidrosy jsou podpaží, dlaně a chodidla. Vyskytuje se však i na dalších místech například v oblasti bederní krajiny, tříslech, zátylku a kštici. Pro léčebné účely se používá velmi malé množství naředěného roztoku botulotoxinu. Principem účinku botulotoxinu je zabránění převodu vzruchů z určitého typu nervových vláken na sval nebo potní žlázy.

 

Botulotoxinový přípravek se aplikuje tenkou jehličkou ve velmi nízkých dávkách do kůže postižené oblasti.

Zákrok se provádí ambulantně a je časově i fyzicky nenáročný. Výsledkem je výrazné omezení až zastavení tvorby potu. Účinek botulotoxinu nastupuje 4–6 dnů po aplikaci a trvá velmi dlouhou dobu. Nejde sice o trvalé vyléčení, ale výrazné omezení až zastavení pocení. Tento efekt přetrvává v ošetřené oblasti 6–12

Bohemia Health Institut

Adresa:
Budějovická 121, 381 01 Český Krumlov
Mobil:
+420 776 001 919
E-mail:
info@bhinstitut.cz
WWW:
http://www.bhinstitut.cz
© SESSION 2020 Seo servis